uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Pozor na podvodníky! Roušku darují oproti podpisu - 25. březen 2020

Na novou taktiku podvodných prodejců energií, která zneužívá nouzového stavu, upozornil Brněnský deník Rovnost. Seniorům tito nezvaní návštěvníci nabízejí roušky zdarma, podmínkou je ale podepsat převzetí ochranné pomůcky. Poškozený se přitom ve skutečnosti upisuje k přechodu k jinému dodavateli energií. Případ byl zaznamenán v Břeclavi, není ale vyloučeno, že se s něčím podobným setkáte i v Brně. Policejní mluvčí Bohumil Malášek lidem doporučuje, aby byli maximálně obezřetní a vždy se pečlivě seznámili s tím, co podepisují. „Rozhodně se nesmějí nechat dostat pod tlak. Pokud si nejsou jistí, měli by zavolat například někoho z rodiny a s ním to zkonzultovat,“ poradil v Brněnském deníku Malášek.
Samozřejmě nemusí jít jen o roušky a o podpis. Podvodníci dokážou ze seniorů pod různými záminkami vylákat i peníze, k čemuž v poslední době došlo několikrát také v Brně. I zde je na místě opatrnost. Nejste-li si jistí, komu a za co platíte, peníze nevydávejte!

Celý článek Brněnského deníku Rovnost naleznete ZDE.