uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

familyfriendlycommunity
rodinna politika
ice logo
 

Hudební odpoledne družiny s Primaverou (26.04.2023)

Děti ze školní družiny MZŠ Zemědělská 18. dubna navštívily vystoupení a zkoušku dětského pěveckého sboru Primavera. Sbor, který v současné době přijímá nové členy, společně s dirigentem Jiřím Langem, přivítal děti ve své zkušebně v Kudelově ulici. Děti si s Primaverou zazpívaly, vyzkoušely si některé doprovodné hudební nástroje, naučily se písničku, a dokonce proběhla i soutěž o možnost vyzkoušet si dirigování se skutečnou taktovkou. Celé hudební odpoledne si užily jak děti ze školní družiny, tak i děti z Primavery. I nám dospělým zúčastněným toto setkání vykouzlilo úsměv na tváři. Primavero, děkujeme vám, moc se nám u vás líbilo.

primavera 1

primavera 2

MZŠ Zemědělská pomáhá (14.04.2023)

Heslo „Zemědělská pomáhá“ se v tomto školním roce stalo na Masarykově základní škole a Mateřské škole, Zemědělská 29 tradicí. V prosinci s nápadem pomoci tam, kde je třeba, přišli žáci školního parlamentu. Před Vánocemi společně se spolužáky a vyučujícími uspořádali na školním hřišti vystoupení školního sboru spojené s rozsvícením vánočního stromečku. Při této akci si příchozí mohli koupit občerstvení (připravené žáky a učitelkami 1. stupně) a drobné vánoční výrobky. Celý výtěžek byl věnován nadaci Krtek, která sídlí nedaleko naší školy a pomáhá onkologicky nemocným dětem.
V lednu se naši deváťáci stali dobrovolníky v Tříkrálové sbírce, o měsíc později se zapojili do sbírky Diecézní charity Brno – Sladké skutky, jejíž výtěžek pomáhá mj. lidem, kteří utekli před agresorem. V dubnu pak žáci pomohli prodejem magnetek, propisek a záložek v Srdíčkové sbírce nadace Život dětem. Charitativní činnost pro letošní školní rok ukončili 22. dubna, kdy se zapojili do Sbírky potravin.
Trochu jinak pak žáci pomáhali 31. března. Účastnili se akce Ukliďme Česko, a i přes nepřízeň počasí vyrazili na úklid okolí školy. Sesbírali odpadky v přilehlých ulicích a vyčistili park na Venhudově ulici a park Schreberovy zahrádky.
Odměnou za tyto aktivity jim byl dobrý pocit, že pomáhali.
Akce měly velký úspěch a určitě si je v budoucnu zopakujeme.

mzs pomaha 1

mzs pomaha 2

Den učitelů (14.04.2023)

Žáci z Masarykovy ZŠ a MŠ Brno na Zemědělské již tradičně potvrdili, že Den učitelů nemusí slavit pouze učitelé, ale že si ho může užít celá škola. V tento den tady totiž probíhá tzv. Den učitelů naruby. Žáci 6.–9. ročníku vystřídají 28. března vyučující prvního stupně a pro své mladší spolužáky si připravují hodiny plné zábavy. Malí žáčci si zasoutěžili v různých kvízech, a zopakovali si tak, co už umí. Jiní si zase se staršími spolužáky vyrobili třeba přívěsek na klíče nebo protáhli svá těla při sportovních hrách. Užili si všichni. Učitelé se na chvíli stali pozorovateli z opačné strany třídy, starší žáci si zkusili roli učitelů a malí byli nadšení, že je učí jejich kamarádi.
Všichni už se těší, až si zase za rok akci zopakují.

den ucitelu 2den ucitelu 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


den ucitelu 3

Úspěch v pěvecké soutěži a Pohádkový karneval (11.04.2023)

Dne 8. března proběhlo na ZŠ Antonínská Městské kolo v pěvecké soutěži školních družin SUPERSTAR. Na 2. místě v kategorii chlapci 3. a 4. třída se umístil Patrik Maláč ze školní družiny na MZŠ a MŠ Brno, Zemědělská 29. Gratulujeme!

hud soutez 1 hud soutez 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V pátek 24. března ve školní družině na MZŠ a MŠ Brno, Zemědělská 29 uskutečnil Pohádkový karneval. Na prvňáčky s krásnými maskami čekalo spousta hudby, tance a společných soutěží. Všichni si odpoledne moc užili a už se těší na další akci ve školní družině.

pohadkovy karneval 1

pohadkovy karneval 2

pohadkovy karneval 3

pohadkovy karneval 4

pohadkovy karneval 5