uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Dopravní omezení při stavbě VMO Tomkovo náměstí od 30.04.2022 - 29. duben 2022

Nové dopravní uspořádání bude od soboty 30. dubna platit na Provazníkově ulici. V souvislosti s budováním velkého městského okruhu zde bude provoz bude veden v režimu jednoho jízdního pruhu v každém směru. Důvodem jsou práce na napojení mostního provizoria u starého mostu přes řeku Svitavu, překopy v ulici Provazníkova a odstranění ostrůvku.

Na dva pruhy v každém směru se silnice vrátí 7. května. Řidiči pojedou ve směru do Husovického tunelu po provizoriu, v opačném směru pak využijí levou stranu mostu přes Svitavu. Změna čeká i cestující městskou hromadnou dopravou. Mostní provizorium má totiž nižší nosnost a proto tudy nebudou moci jezdit trolejbusy. Linky 25 a 26 tak čeká dvouletá výluka, během níž bude přerušený jejich provoz mezi Tomkovým náměstím a Starou osadou.  Bližší informace o změnách v organizaci městské hromadné dopravy a náhradních linkách v oblasti najdete na webu Dopravního podniku města Brna.

Tento stav bude trvat do konce dubna 2023, kdy je plánováno zprovoznění rampy Nová Dukelská, pravého mostu přes Svitavu a rampy Karlova vpravo.

Zdroj: kopemezabrno.cz