uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Mezinárodní den seniorů - 19. září 2012

V tento den mají svátek maminky, tatínkové, babičky, dědečkové, zkrátka všichni senioři. Senioři jsou bohužel považováni za pasivní a neaktivní osoby, a jsou vnímáni více jako přítěž než přínos. Tak tomu ale nemusí být. Řada lidí je aktivních i ve vysokém věku a díky svým zkušenostem jsou platnými členy naší společnosti. Iniciací tradice slavení Svátku seniorů chceme dosáhnout toho, aby se tento negativní přístup k seniorům změnil. Aby nebyli považování za přítěž a aby byli hrdí a spokojení s tím, že už patří do skupiny seniorů.

Změňme společně vnímání seniorů ve společnost. Apelujte na mladší generaci, ať alespoň prvního října připraví pro své blízké den, na který budou rádi vzpomínat. Připravili jsme na tento den 2. ročník oslav Svátku seniorů. Připojte se s vaší obcí k oslavám Svátku seniorů prostřednictvím vylepením plakátu na úřadě nebo na informační vývěsku. Cílem oslavy svátku je zviditelnění skupiny seniorů v české společnosti a podpora jejich aktivního života. Zároveň chceme založit každoroční tradici slavení Svátku seniorů, na stejné úrovni jako se slaví Mezinárodní den žen, Den dětí a podobně. Připojte se k nám.

Pódiové vystoupení se v letošním roce uskuteční v Brně dne 30.9.2012, v Jihlavě dne 30.9.2012, v Pardubicích dne 3.10.2012, v Praze dne 6.10.2012 a ve Žďáře nad Sázavou 6.10.2012. Součástí programu bude vystoupení Evy Pilarové, Václava Postráneckého, Květy Fialové, Nadi Konvalinkové, Evy a Vaška a dalších známých osobností.
Ohlasy na loňské oslavy od seniorů a partnerských organizací jako např. Svaz důchodců nebo Rada seniorů byly velmi pozitivní. Celkově se loni všech oslav zúčastnilo přes 20 tisíc osob. Akce je celostátní a v loňském roce ji podpořilo více jak 600 obcí a měst.

Využijte příležitosti, materiály lze volně stáhnout z internetových stránek www.svateksenioru.cz, nebo Vám je zcela bezplatně na požádání zašleme. Na webových stránkách také naleznete kompletní informace o projektu.
Kliknutím na následující odkaz podpoříte myšlenku Svátku seniorů - podporuji.svateksenioru.cz
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Vedoucí projektu:
Mgr. Kateřina Podivínská
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.