uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Vila žije! - 7. září 2023

vila zije 2023

Speciální program pro rodiny s dětmi nabídne o víkendu 9. a 10. září vila Tugendhat. V návaznosti na probíhající výstavu fotografií Miloše Budíka ve vile Tugendhat připravili pro ty nejmenší návštěvníky zajímavý doprovodný program. Přímo ve výstavě v technickém podlaží bude připravena kreativní zóna, kde tvůrčím způsobem prozkoumáte fotografie Miloše Budíka zachycující běžný život v brněnských ulicích, na hřišti, v mléčném baru, i ve vile Tugendhat, kde od 50. let fungoval léčebný tělocvik pro děti s vadami páteře. Oba dny na návštěvníky navíc budou čekat tři netradiční komentované prohlídky po interiérech vily. Hlavní obytný prostor tentokrát nebude vnímán pouze z perspektivy obývacího reprezentativního pokoje, ale využije se jeho velkorysosti k pohybu a dynamickému průzkumu s odkazem na rehabilitační středisko, kam v roce 1956 zavítal se svým fotoaparátem Miloš Budík. Kapacita prohlídek je omezená a je zapotřebí si rezervovat místo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vila žije!
Kreativní prohlídka vily Tugendhat Vilou tělem (i duší)
Kreativní prohlídka vily Tugendhat Tělocvična
Jednotné vstupné 170,-
Kapacita 16 osob vč. doprovodu
Rezervace na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

S platnou vstupenku z programu ve vile Tugendhat se mohou návštěvnici zúčastnit akce ŠPILBERK ŽIJE! Zakletým lesem na hradě Špilberku.