uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Komentovaná procházka po Lesné v rámci festivalu Den architektury - 4. září 2023

den architekturyV sobotu 30. září v 9 hodin. Sraz na hřišti na ulici Jurkovičova (naproti vchodu číslo 17). Urbanistický celek panelového sídliště šedesát let po jeho vzniku s editorem knihy o Lesné z roku 2010 Martinem Malečkem. V rámci tradiční procházky se podíváme mimo jiné netradičně do odlehlejší části Lesné, kde si připomeneme 100 let od narození sochařky Sylvy Lacinové, která má na Lesné několik svých realizací. V roce 1963 začala bytová výstavba sídliště pro 20 500 obyvatel, které jeho tvůrci zasadili do členité morfologie terénu s využitím volného přírodního prostoru a vzrostlé zeleně. Lesná byla jako produkt zlatých šedesátých let v mnohém vyvzdorovaná a jak se později ukázalo, byla premiérou a zároveň i derniérou. O takto co se týče volného prostoru i doplňků jednotlivých panelových domů velkoryse komponovaná sídliště nebyl už dál zájem.

Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem více jak 400 zdarma přístupných akcí po celé České republice i na Slovensku. Více informací bude postupně zveřejňováno na www.denarchitektury.cz.