uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Vzpomínkový večer na dabingové studio v bývalém kině Sibiř - 27. duben 2023

dabing sibir 5 23

Přijďte na malou oslavu a pokračování úspěšného vzpomínání na zlatou éru dabingu v české televizi. Dallas, Knight Rider, Psycho, Mistr a Markétka, Jake a Tlusťoch, Právo v L. A. To jsou jen některé tituly, jejichž české znění vzniklo v letech 1988-1996 v Husovicích v prostorách bývalého kina Sibiř. V loňském roce se zde sešli herci a pracovníci tohoto studia a užaslým návštěvníkům besedy vyprávěli o tom, jak se tehdy dabovalo. Letos navážeme a připomeneme si 35 let od vzniku tohoto studia. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost setkat se v autentických prostorách s herci Iljou Kreslíkem a Jaroslavem Kunešem starším a dalšími „přímými účastníky“ – tehdejšími zaměstnanci brněnského televizního studia. Pokusí se přijít také herečka, dabérka a pedagožka vyučující dabing na JAMU Sylva Talpová, která v Sibiři pravidelně dabovala. Těšit se můžete nejen na jejich vzpomínky. Budou promítnuté i ukázky z dabovaných filmů, zejména z legendárního brněnského dabingu filmu Sedm statečných, který už jinde v této podobě neuvidíte a o který byl na loňské besedě velký zájem.
Akce se koná ve čtvrtek 18. května od 17:30 hodin v Bio Sibiř, Dukelská 50 v Husovicích ve spolupráci s Centrem Sibiř a MČ Brno-sever. Vstup je zdarma. Spojení tram 4 (zastávka Náměstí Republiky), případně linky 44, 84, 57 (zastávka Tomkovo náměstí, cca 300 m pěšky směr náměstí Republiky). Za kolektiv organizátorů zve Petr Steinmetz.

dabing sibir 23