uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Den otevřených dveří v Arboretu Křtiny a výstava kosatců IRIS 2013 - 23. květen 2013

Od 24. do 27. května pořádá Mendelova univerzita dvě akce pro veřejnost – výstavu kosatců IRIS 2013 ve své botanické zahradě a arboretu v Černých Polích a den otevřených dveří v Arboretu Křtiny.

Výstava IRIS 2013

V prostorách Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity v Brně - Černých Polích bude od pátku 24. května do pondělí 27. května 2013 otevřena výstava kosatců – IRIS 2013.

„Ve výstavní hale hlavní budovy a na venkovních záhonech části zahrady bude k vidění asi 400 kultivarů a semenáčů velkokvětých jednobarevných kosatců bílých, žlutých, modrých, hnědých, méně častých růžových a oranžových, ale i vícebarevných. Ve velkých elipsách je zde vysázen průřez kultivary vysokých kosatců Iris x barbata, uspořádaných do skupin podle barev a doby vyšlechtění. Jedna elipsa je věnována sbírce kosatců, které získaly v USA Dykesovu medaili udělovanou vždy pouze jednomu kosatci za rok, a dále semenáčům a novým kultivarům od našich i světových šlechtitelů," popisuje expozici Ing. Tomáš Koloušek, vedoucí Botanické zahrady a arboreta MENDELU.

Po dobu výstavy bude přístupný celý areál zahrady s rozkvetlými keři a časně kvetoucími trvalkami a bude zde probíhat prodejní akce klubu skalničkářů.

Výstava je otevřena denně od 9.00 do 18.00 hod.

Vchod:  „horní" – z ulice Generála Píky, tramvajová zastávka linky č. 9 a 11, zastávka Bieblova

            „dolní" – od Boby centra z ulice Drobného.

www.mendelu.cz/arboretum

Den otevřených dveří v Arboretu Křtiny – rostoucí a vonící krása

Navštivte ve dnech 25. – 26. května 2013 Arboretum Křtiny ve Školním lesním podniku Masarykův les Křtiny Mendelovy univerzity v Brně, kde se koná tradiční Den otevřených dveří.

V čase od 9.00 do 17.00 h Vás provedou krásnou jarní přírodou arboreta odborní průvodci – pedagogové Ústavu lesnické botaniky, dendrologie a geobiocenologie Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně a zaměstnanci školního podniku. V arboretu, které bylo založeno ve 20. letech minulého století na ploše 23 hektarů mezi městysi Křtiny a Jedovnice, se nachází ojedinělá sbírka více než tisíce druhů dřevin ze všech koutů světa. Jeho lesní charakter zpestřují přírodní palouky, louky, vodní plocha a dřevěné plastiky – díla studentů, to vše zarámované omamnou jarní vůní kvetoucích azalek a rododendronů.

Veřejnosti bude při této příležitosti představen nově opravený historický dřevěný srub.

Mendelova univerzita v Brně