uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Albert Triatlon Tour - 5. červen 2012

Vážení příznivci sportu,
Rádi bychom Vás informovali, že dne 14. 6. 2012 se v Brně, u prodejny Albert, Halasovo náměstí, bude konat již druhý ročník triatlonového závodu pro děti s názvem Albert Triatlon Tour. Tento závod je ve spolupráci s Nadačním fondem Albert organizován českým vrcholovým sportovcem Tomášem Slavatou, který je také čerstvým držitelem ceny Mezinárodního Olympijského výboru v kategorii Sport a sociální zodpovědnost za své projekty na podporu dětí z dětských domovů a dětí ze sociálně slabších rodin. Tomáš Slavata je vůbec nejmladší člověk, kterému bylo toto prestižní mezinárodní ocenění uděleno.
Albert Triatlon Tour představuje sérii čtrnácti krajských triatlonových závodů pro děti z dětských domovů a zároveň pro děti z úplných rodin, čímž přirozeně propojí tyto dva dětské světy a podporuje tím dětskou vzájemnou solidaritu. Cílem projektu je přivést děti ke sportu, probudit v nich soutěživost, zdravé sebevědomí, motivovat je k výkonům a především je pobavit. Závody jsou určeny pro všechny děti ve věku od 7do 18 let, které by chtěly na vlastní kůži zažít atmosféru „profesionálních“ závodů.
Vítěz a vítězka každé kategorie v jednotlivých krajích se stanou výherci nového kola Author a zároveň postoupí do velkého finále, které se bude konat 9. září 2012 v Praze – Butovicích.
Přihlásit se může každý bez ohledu na své vybavení – těm, kdo vlastní kolo nemají, ho i s helmou rádi zapůjčíme.
Přihlášení na závod je možné na adrese www.alberttriatlontour.cz
Těšíme se na Vás!
Tomáš Slavata

Podrobnosti o projektu Albert Triatlon Tour

Projekt Albert Triatlon Tour byl zahájen již v listopadu 2011 zhruba 40 besed Tomáše Slavaty s dětmi z dětských domovů a základních škol, které o zapojení do triatlonového klání projevily zájem. Při té příležitosti byla dětem předána tréninková kola, aby se mohli mladí závodníci na start náležitě připravit. Samotné závody proběhnou dle rozpisu (viz níže) mezi 15. květnem a 26. červnem 2012 postupně ve všech krajích ČR.

Tomáš Slavata je čerstvým držitelem ceny Mezinárodního Olympijského výboru v kategorii Sport a sociální zodpovědnost za své projekty na podporu dětí z dětských domovů a dětí ze sociálně slabších rodin. Je vůbec nejmladší člověk, kterému bylo toto prestižní mezinárodní ocenění uděleno.

Triatlonových závodů Albert Triatlon Tour se mohou účastnit chlapci i dívky od 7 do 18 let. Soutěžící budou rozděleni do pěti kategorií podle věku a utkají se v disciplínách „kachny“ (namísto tradičního plavání), jízda na kole a běh. Zástupci jednotlivých dětských domovů budou mezi sebou bojovat nejprve v rámci svého kraje. Krajští vítězové každé z pěti kategorií pak postoupí do finále, jež proběhne 16. září 2012 v Praze před Galerií Butovice. Hlavními cenami pro celkové vítěze závodů Albert Triatlon Tour budou horská kola značky Author.