uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Mezinárodní policejní mistrovství ČR v jezdectví na Panské líše - 23. květen 2013

Už pošestnácté se v sobotu 25. května v brněnském jezdeckém areálu Panská lícha uskuteční Mezinárodní závod jízdních policií „Grand Prix České republiky" a patnáctý ročník Mistrovství Policie České republiky v jízdě na koni. Návštěvníci si od 10. hodiny ráno, kdy závody začínají, budou moct prohlédnout skokové derby, kdy koně s jezdci budou překonávat dráhu s přírodními i parkurovými překážkami. Následovat bude divácky velmi atraktivní disciplína – policejní parkur. Jezdci na koních budou čelit výzvám, jako je průjezd ohněm nebo přechod přes sklopnou lávku. I letos se závodů zúčastní řada policistů ze zahraničí. Před samotným vyhlášením těch nejlepších budou v souvislosti s letošním 20. výročím brněnské služební hipologie oceněni ti, kteří se o rozvoj jízdní policie ve městě Brně zasloužili. Kromě samotných závodů se návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program. Ukázky náročné policejní práce předvedou policisté ze Speciální pořádkové jednotky a Oddělení služební kynologie. Pokud tomu bude počasí přát, kolem poledne přistane i vrtulník Letecké služby. K prohlédnutí bude výstroj a výzbroj policistů, včetně moderních vozů či motocyklů. Milovníci historie si zavzpomínají při pohledu na policejní veterány s Policejní historickou společností. Vstup pro všechny návštěvníky je bezplatný. K dopravě do areálu Panská lícha doporučujeme využít městskou hromadnou dopravu (autobus č. 57, zastávka Panská lícha).    

Sobotním závodům bude předcházet páteční slavnostní defilé jízdních jednotek centrem Brna. Krátce po třetí hodině odpoledne začíná na náměstí Svobody koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Před půl pátou už seřazené ekipy policistů na služebních koních dorazí z ulice Masarykovy na náměstí Svobody. Také vstup na páteční slavnostní defilé i koncertní vystoupení, kam všechny zájemce srdečně zveme, je bezplatný.

Policie ČR