uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Informace o reklamacích vyúčtování služeb pro nájemníky obecních bytů - 29. červen 2020

Vážení nájemníci bytů ve správě městské části Brno-sever,

v minulých dnech jste někteří obdrželi opravené vyúčtování služeb za rok 2019 bez průvodního dopisu. Jménem odboru bydlení se omlouvám, že se tak stalo. Opravené vyúčtování bylo rozesláno, protože v domě nebo domovním bloku podal některý z nájemníků reklamaci, která byla uznána, a následně tak došlo k přepočtu a vystavení nového vyúčtování služeb.
Reklamace byly rozděleny na tři základní skupiny, níže je uveden jejich výčet a stručný popis:

1. teplo (většinou jde o BD Heleny Malířové) – opravené vyúčtování služeb kvůli změně koeficientu pro přepočet tepla dle vyhlášky č. 269/2015 Sb.

2. teplá a studená voda – opravené vyúčtování kvůli chybnému přenastavení radiových modulů na spotřebu teplé/studené vody. Dle zákona o metrologii č. 505/1990 Sb. ve znění pozdějších novelizací a vyhlášky č. 285/2011 Sb. musíme každých 5 let měnit vodoměry (výměna proběhla většinou v roce 2019) a v návaznosti na výměnu nebyly u některých vodoměrů správně přenastaveny radiové moduly pro přenos dat spotřeby teplé/studené vody. Výměna vodoměrů bude probíhat i v roce 2020.

3. domy a byty bez vodoměrů – částečně osazené bytovými vodoměry – zde bylo opraveno vyúčtování kvůli chybnému nastavení výpočtu vodného.

Princip rozúčtování společné vody, tj. rozdílu mezi vodoměrem patním při vstupu do domu (domovního bloku) a jednotlivými bytovými vodoměry je dán dle zákona č. 267/2013 Sb. § 5 odst. 2 písm. a) dodávka vody a odpadních vod se rozúčtuje v poměru naměřených hodnot na podružných vodoměrech. Tzn. že do přepočtené ceny za jednotku se promítá rozdíl mezi fakturovanou vodou na patním vodoměru dle dodavatele a součtem spotřeb podružných poměrových bytových vodoměrů. V provedeném vyúčtování byl rozdíl promítnut „v ceně“ vody.

V případě nejasností, dotazů nebo opakovaných reklamací se obracejte na bytovou správu odboru bydlení, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky p. Kejřová tel. 775 401 732 nebo p. Dubská tel. 773 771 528, případně můžete i na mě.

Děkuji Vám za trpělivost a přeji pěkné letní dny

David Aleš
místostarosta