uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Slavnostní zahájení školního roku na ZŠ a MŠ Merhautova 37 - 30. listopad -0001

Pro velkou část obyvatel městské části Brno-sever je cestování městskou hromadnou dopravou na každodenním pořádku. Pravidelní cestující kromě častých spojů, moderních tramvají, autobusů a trolejbusů ocení také pěkně vypadající zastávky, které k veřejné hromadné dopravě neodmyslitelně patří.

Na území Brna-severu se poslední klasické zastávky s železnou konstrukcí a dřevěným obložením nacházejí v oblasti Lesné. Současným požadavkům již ale neodpovídají a nesplňují naše představy o vzhledu a funkčnosti moderních zastávek. Jelikož má Lesná svůj specifický charakter, chceme i zastávky ponechat ve stávajícím stylu, aby se nenarušil jejich specifický ráz a jednotnost. Nejsou sice v aktuálním moderním designu, ale k Lesné tak nějak odjakživa patří a zdejším obyvatelům se líbí.Na nový kabát se můžete těšit u zastávek Arbesova, Brechtova, Lesná-nádraží a poliklinika Lesná (zastávky směr centrum města Brna). V této chvíli jsou již dokončeny zastávky Arbesova a Brechtova.

U každé opravované zastávky ošetříme stávající železnou konstrukci a na ni přijde nové dřevěné obložení. Do přístřešků navíc přidáme nové rámečky na jízdní řády, které budou umístěny pod střechou tak, aby byly skryty před nepříznivými povětrnostními vlivy a cestujícím se v nich pohodlněji a lépe vyhledávalo.
Věřím, že naši obyvatelé a cestující ocení bytelnou konstrukci a kvalitní zastřešení především v deštivých a chladných dnech. Zároveň doufám, že se zde záhy nedočkáme nějaké nechtěné „výzdoby“ od sprejerů a jiných vandalů. Byla by to skutečně škoda.

V budoucnu bych se rád dočkal také opravených konečných zastávek (v Čertově rokli a na konečné č. 5 v Černých Polích), které spadají pod Dopravní podnik města Brna, a jejichž zvelebení tedy závisí na rozhodnutí města Brna.

Leo Venclík, starosta