uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

familyfriendlycommunity
rodinna politika
ice logo
 

Opakované volby se prozatím konat nebudou, rozhodl Ústavní soud - 9. leden 2015

Ústavní soud rozhodl svým usnesením ze dne 8. 1. 2015, sp. zn. III. ÚS 3673/14 (ke stažení ZDE), že vykonatelnost listopadového usnesení Krajského soudu v Brně o neplatnosti voleb do Zastupitelstva městské části Brno-sever a vykonatelnost rozhodnutí ministra vnitra o vyhlášení opakovaných voleb se odkládají. Opakované volby do zastupitelstva městské části se tak 14. 3. 2015 neuskuteční.

Ústavní soud tímto rozhodnutím vyhověl návrhu obsaženému v ústavní stížnosti stěžovatele Ing. Rostislava Hakla a společné ústavní stížnosti stěžovatelů Statutárního města Brna, městské části Brno-sever a Rady městské části Brno-sever. Nyní se bude Ústavní soud zabývat návrhem na zrušení rozhodnutí Krajského soudu o neplatnosti loňských voleb do zastupitelstva městské části. Pokud návrhu vyhoví, zůstanou v platnosti výsledky loňských voleb; v opačném případě vyhlásí ministr vnitra nový termín opakovaných voleb.

Tiskovou zprávu Ústavního soudu k rozhodnutí naleznete ZDE.