uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

familyfriendlycommunity
rodinna politika
ice logo
 

Den přírodních věd se SPŠCH Vranovská v Zoo Brno - 12. duben 2023

Prolétněte světem zajímavostí na Dni přírodních věd. Už 1. května v Zoo Brno

V tradičním termínu 1. května bude v Zoo Brno pro všechny návštěvníky připravena oblíbená akce Den přírodních věd. Letos studentky a studenti Střední průmyslové školy chemické Brno představí všední i nevšední formy pohybu vzduchem v rámci tématu letošního ročníku, které zní Vcukuletu.

Součástí pestrého programu budou hravá přírodovědná stanoviště, chemická show nebo komentovaná krmení. To vše bude k dispozici od 10 do 17 hodin.

Tato přírodovědná akce se koná v brněnské zoo již pojedenácté. „Pro všechny věkové kategorie máme nachystáno šest zastavení u jednotlivých přírodovědných stanovišť. Určitě se ale nudit nebudou! Děti se budou moci na chvíli proměnit v ledního medvěda a zkusit si, jak těžký je život ledního medvěda, kterému razantně ubývá životní prostředí,“ láká garantka akce za Zoo Brno Jana Galová.

Nabitý program ale není určený jen pro děti. „Tatínci mohou pomoci u skládání papírových vlaštovek a maminky zase u výtvarné dílničky. Pro každého máme připraveno něco,“ doplňuje další z garantů akce Marek Sláma. Návštěvníci by si neměli nechat ujít ani chemickou show nebo některé z mimořádných komentovaných krmení, kde nechybí medvěd lední nebo venkovní voliéry pavilonu Exotárium.

Na prvního máje bude otevřen sezónní vstup, také bude v provozu vláček.

Den přírodních věd se koná jako součást oslav 70. výročí založení Zoo Brno pod záštitou primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Program akce

Naučně-hravá stanoviště

botanika
zoologie bezobratlých
zoologie ptáků
zoologie savců
fyzika
chemická show


Komentovaná krmení a setkání

10:30 – sovy
11:30 – medvěd lední
14:30 – velbloud dvouhrbý
15:30 – venkovní voliéry pavilonu Exotárium
16:30 – vlk hřivnatý

 

den prirodnich ved zoo spsch