uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

familyfriendlycommunity
rodinna politika
ice logo
 

Světový den zdraví 2023 - 15. březen 2023

den zdravi 23

Světový den zdraví je příležitost, kterou studenti všeobecného lékařství Masarykovy univerzity každoročně využívají pro připomenutí rizik civilizačních chorob a důležitosti zdravého životního stylu. V rámci osvětové akce, která se koná 15.–16. dubna 2023 v OC Olympia Brno, chtějí medici ukázat, že správnými pohybovými a stravovacími návyky mohou lidé předejít civilizačním chorobám jako obezita, zvýšený krevní tlak nebo cukrovka. Všechny zmíněné s sebou prokazatelně nesou snížení kvality života a přidružené zdravotní komplikace.

Návštěvníci si mohou nechat změřit krevní tlak, hladinu glykémie (tedy hladinu cukru v krvi), Body Mass Index (takzvané BMI) nebo procento tělesného tuku. Zároveň si mohou osvojit nebo procvičit základy první pomoci, správné techniky mytí rukou nebo čistění zubů. Již tradičně se na akci podílí i studenti bakalářských oborů nutriční terapie, kteří pomohou zájemcům se změnou jídelníčku, nebo studenti embryologie, kteří názorně vysvětlí rizika spojené s mužskou i ženskou neplodností. Akce nezapomíná ani na nejmenší a s plyšovým medvědem jsme připravení vysvětlit i dětem několik základů správného životního stylu.

Jako motivaci považujeme vstupy na brněnská sportoviště, které mohou zájemci vyhrát v tombole.

Účast je zcela zdarma.

Akce probíhá pod záštitou děkana Lékařské fakulty, ředitele Fakultní nemocnice u Sv. Anny a města Brna.