uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

familyfriendlycommunity
rodinna politika
ice logo
 

Daň z nemovitých věcí vyřešíte v Brně na jednom místě - 25. listopad 2022

V rámci zjednodušení výkonu správy a centralizace agendy daně z nemovitých věcí bude od ledna 2023 tato daň pro všechny poplatníky s bydlištěm či sídlem v Brně spravována na jednom místě, a to na Územním pracovišti Brno IV (ulice Rybníček).

Všechny fyzické i právnické osoby, které bydlí nebo sídlí na území města Brna, se tak budou od ledna 2023 obracet právě na toto pracoviště finančního úřadu, bez ohledu na to, kde v kraji se jimi vlastněné nemovité věci nacházejí.

Územní pracoviště Brno IV se nachází na adrese Rybníček 2, Brno-Královo Pole (zastávka MHD Hrnčířská 50 metrů, zastávka MHD Sportovní 300 metrů).

Pro poplatníky se sídlem či bydlištěm mimo město Brno platí i nadále základní pravidlo, že územní pracoviště pro správu daně z nemovitých věcí je určeno podle místa pobytu fyzické osoby nebo sídla právnické osoby v konkrétním kraji (příklad: Spis poplatníka s bydlištěm v Ořechově je spravován na ÚzP Brno-venkov, spis poplatníka s bydlištěm v Bučovicích je spravován na ÚzP ve Vyškově.)

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj