uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

familyfriendlycommunity
rodinna politika
ice logo
 

Hovory s občany v Husovicích zaměřené na budoucí podobu náměstí Republiky - 8. září 2022

hovory 9 22

 

PŘIJĎTE OVLIVNIT BUDOUCNOST NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 

nam republiky 1

Význam náměstí Republiky v budoucnosti poroste.
Foto: KAM, Marieta Musálková

Potemnělá lipová alej ukrývá stánky trhovců. Na jejím konci se tyčí malebný kostel. Jak vnímáte současnou podobu náměstí Republiky vy? Jak by se podle vás mělo proměnit?

Hledáme podněty k proměně

Aby se prostor náměstí mohl kvalitně rozvíjet, uspořádá Kancelář architekta města Brna urbanisticko-architektonickou soutěž. To, jak bude úspěšná, ovlivní podněty a připomínky, které sbíráme od široké i odborné veřejnosti. Přijďte je s námi sdílet v úterý 13. září od 18 hodin na Musilku (KS Omega, Musilova 2).

Kvalitní návrh díky soutěži

Cílem soutěže je najít co nejkvalitnější řešení prostoru a zpracovatele následné projektové dokumentace. Prostranství náměstí je třeba řešit komplexně a citlivě ve vztahu k historickému kontextu lokality. Soutěž bude pravděpodobně zahájena letos v prosinci. Kromě zářijového setkání se v polovině října uskuteční i druhé kolo participace.

Změní se v živoucí centrum

Význam náměstí poroste v důsledku změn okolí. Dopravní zátěž bude z Dukelské třídy odkloněna přes Tomkovo náměstí a Novou Dukelskou. Bývalé průmyslové komplexy Nové Zbrojovky a Motoráren Zetoru se promění v místo pro bydlení, práci i volný čas. Náměstí Republiky má proto příležitost stát se živoucím centrem čtvrti.

Kancelář architekta města Brna

nam republiky 2

Z náměstí Republiky se díky urbanisticko-architektonické soutěži stane živoucí centrum.
Foto: KAM, Marieta Musálková