uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Blokové čištění v nouzovém stavu země - 19. březen 2020

Letošní blokové čištění má na naší městské části začít již 30. března. I když zde byly návrhy odložit je do 15. dubna, my jsme se rozhodli pro opak.
Nemoc Covid-19 se šíří kapénkami, ty jsou oproti jiným virům větší, prach se na ně lehce nalepí. Jak dlouho přežije takto konzervovaný koronavirus, zatím žádná publikace neuvedla. Dalším důvodem je to, že zvýšená prašnost způsobuje více respiračních potíží. Takto oslabené tělo pak také hůře bojuje s touto nemocí.
Po dlouhém zimním období jsou ulice řádně zaprášeny, po větrných dnech plné biologického odpadu, proto i v současné krizové situaci bude probíhat blokové čištění ulic. Prosíme proto občany, aby přeparkovali svá vozidla a umožnili tak v co nejvyšší míře jejich vyčištění a pomohli tak vytvářet sobě a svým sousedům kvalitnější ovzduší.

HARMONOGRAM A DALŠÍ INFORMACE K BLOKOVÉMU ČIŠTĚNÍ NALEZENETE ZDE.