uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Mateřská škola Brno, Šrámkova 14, příspěvková organizace

Naše motto:

„Příroda nikdy nevytvořila dvě lidské bytosti, dvě rostliny nebo dva kamínky naprosto stejné.
Mějme vždy na zřeteli význam této různorodosti."
(Barbara Walker)

Mateřská škola Brno, Šrámkova 14 byla zřízena ke dni 1. 1. 2003 jako příspěvková organizace. Škola se nachází na sídlišti Lesná v blízkosti lesa a Čertovy rokle, v pěkné, klidné a čisté lokalitě, v dosahu městské hromadné dopravy.

Mateřská škola má tři smíšené třídy. Všechny tři třídy, Sluníčka, Motýlci a Kuřátka, jsou naplňovány do počtu 25 dětí. Každá třída má svůj vlastní vchod do šatny a umývárnu se záchodky. 
Součástí tříd je vyvýšená lehárna, která je využívaná také pro hry a jiné činnosti dětí.

S dětmi pracujeme podle Školního vzdělávacího programu s názvem: "Domov – to nejcennější, co máme". Je zaměřen na české základy, tradice a kulturu našeho národa, na lásku k přírodě, k životnímu prostředí a ohleduplnosti k sobě samému i k druhým.

V naší mateřské škole se snažíme užívat metody vzdělávání, které podporují dětskou zvídavost, jsou založeny na přímých zážitcích dítěte a podněcují v dětech radost z učení. V odpoledních hodinách nabízíme kroužek keramiky a angličtiny. Děti se mohou zúčastňovat kurzu lyžování a bruslení s Lemurem. Do mateřské školy dochází pravidelně paní logopedka.

Mateřskou školu obklopuje velká zahrada, na níž jsou dvě pískoviště, dřevěné průlezky a další herní prvky. V roce 2019 jsme zbudovali vyvýšené záhonky, kde děti pěstují zeleninu a bylinky. V létě 2019 jsme nalepili mozaikovou zídku z kachliček, které si děti namalovaly.

Naším cílem je vychovat z dětí samostatného jedince připraveného na život. Snažíme se vytvořit harmonické prostředí, kam děti i rodiče rádi chodí a rádi se i vrací.

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.msbrno.cz

sramkova 2

sramkova 1 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ms sramkova