uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Mateřská škola Brno, Jugoslávská 70, příspěvková organizace

Naši mateřskou školu najdete nedaleko od centra města ve starší a klidnější zástavbě v městské části Brno-sever - v Černých Polích. Stojí v řadové zástavbě rodinných domků naproti městského parku Schreberovy zahrádky.

Mateřská škola je školou rodinného typu s poměrně dlouhou tradicí. Provoz školy byl zahájen 2. února 1959 v adaptované rodinné vilce. Po padesáti letech provozu se budova dočkala rekonstrukce, přístavby a půdní vestavby a od pondělí 21. února 2011 jsme k radosti všech zúčastněných slavnostně otvírali provoz v naší původní, ale nyní již zcela jiné mateřské škole s novým nábytkem a zařízením. I v nových podmínkách máme všichni možnosti a příležitosti ke vzájemné každodenní komunikaci a poznávání se. Za půlstoletí nepřetržité existence prošla mateřskou školou již dlouhá řada dětí a v mnoha případech k nám přicházejí potomci našich bývalých školáčků; i z tohoto důvodu lze o nás hovořit jako o rodinné škole.

Mateřská škola je zřízena jako dvoutřídní škola s celodenním provozem (od 6:30 do 16:30 hodin).

Ve třídách jsou zapsány děti věkově smíšené (obvykle děti od 3 do 6 let, případně starší s odkladem školní docházky). Obě třídy - Sluníčka a Motýlci jsou naplňovány do počtu 25 dětí. Ve třetím podlaží máme zařízený víceúčelový prostor pro hudební, tělovýchovné, výtvarné i kulturní aktivity. Máme vlastní nevelkou školní zahradu s pískovištěm a zahradním vybavením.

S dětmi pracujeme podle Školního vzdělávacího programu s názvem My jsme děti z Jugoslávské. Dětem připravujeme takové výchovně vzdělávací aktivity, aby se v klidném a pohodovém prostředí při svých činnostech dotkly co nejvíce témat, prožily zajímavé situace a hlavně se učily být lidmi – kamarády, spolupracovníky, tvořivými a láskyplnými bytostmi.

Máme vlastní nevelkou školní zahradu s pískovištěm a zahradním vybavením.

Protože se MŠ nachází v blízkosti městské hromadné dopravy, máme tak poměrně snadnou možnost cestování do divadel, na výstavy, koncerty i na pravidelné každotýdenní výlety a do kroužku keramiky. V květnu jezdíme s dětmi na Vysočinu na týdenní pobyty do školy v přírodě.

O plná bříška našich dětí se stará Školní jídelna Blažkova 9, odkud stravu dovážíme.

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.msjugo.cz