uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Mateřská škola Brno, Brechtova 6, příspěvková organizace

Naše pětitřídní mateřská škola se nachází na severním okraji Brna, na sídlišti Lesná. Realizujeme projekt „Podpora zdraví v MŠ“, který byl schválen 20.11.1998 v konkurzním řízení v Praze a zařazen do sítě Mateřských škol podporujících zdraví v ČR. Ke každému dítěti se snažíme přistupovat individuálně, respektujeme jeho osobnost. Proto také pracujeme s dětmi individuálně nebo v malých skupinách.

Říká se, že „děti myslí rukama“, proto jsou tvořivé činnosti běžnou součástí dne v MŠ Brechtova. Jelikož máme vlastní keramickou pec, často s dětmi tvoříme z keramické hlíny a hotové výrobky dětem v peci vypalujeme, aby si je mohly odnést domů. Snažíme se pracovat na základě prožitkového učení, rozvíjet děti po fyzické i psychické stránce. S dětmi často zpíváme, hrajeme divadlo a sportujeme.

K dispozici máme velkou školní zahradu se vzrostlou vegetací a herními prvky, které průběžně obnovujeme s pomocí rodičů. Na zahradě je 5 pískovišť a spousta hraček, s kterými si děti můžou na písku hrát. Našim cílem je vytvoření přírodní zahrady. Děti se v současnosti starají o několik záhonků, na kterých si pěstují vlastní jahody a několik druhů zeleniny.

Paní kuchařky nabízejí dětem zdravou stravu z vlastní školní kuchyně, zároveň dětem podávají zeleninu a ovoce každý den.

Naším záměrem je, aby od nás dítě odcházelo maximálně rozvinuto na základě svých možností a zájmů po stránce tělesné, psychické, sociální a duchovní, aby mohlo prožít plnohodnotný a smysluplný život ve zdraví na demokratických principech.

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.msbrechtova.cz

zepredupohled ze zahrady