uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Mateřská škola Brno, Bieblova 16, příspěvková organizace

Historie naší mateřské školy sahá do roku 1970, kdy byla na adrese Bieblova 25 postavena jako jednotřídní, v okrajové části města Brna, Černých Polích. V roce 1976 byla přebudována na dvoutřídní. V listopadu 2019 byla vrácena Magistrátu města Brna.

Budova mateřské školy na adrese Bieblova 16 je otevřena od 1. ledna 2014. Do roku 1993 sloužila jako mateřská škola. Poté byla na 20 let přenechána pro jiné účely a v druhé polovině roku 2013 se dočkala rozsáhlé kompletní rekonstrukce. Zateplení pláště, výměny oken a střechy a veškerého vnitřního vybavení. Samostatnou kapitolou byla renovace rozlehlé zahrady vybavené herními prvky, hřištěm a ekologickým koutkem. V současné chvíli splňuje tato budova nejpřísnější hygienické i prostorové požadavky pro výchovu předškolních dětí. Stravu pro tuto budovu zajišťuje školní kuchyně Merhautova a je k nám dovážena.

V blízkém okolí mateřské školy je zástavba jak rodinných domků, tak panelových domů. V okolí jsou rozmanité možnosti vycházek (arboretum, parky, nákupní centrum, železniční trať, plavecký areál, louka, lesík, sportovní centrum…). MŠ vystupuje od 1. 1. 2003 jako samostatná příspěvková organizace.

O 100 dětí, ve čtyřech částečně věkově oddělených třídách, pečuje sedm učitelek, ředitelka a čtyři provozní pracovnice. Rodiče chápeme jako partnery školy.

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.msbieblova.cz

ms bieblova 16