uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

Složení rady v minulých volebních obdobích

Volební období 2014–2018

Členové Rady městské části Brno-sever od 1. 9. 2016 do 14. 11. 2018
Mgr. Martin Maleček (SOL), starosta – finance a rozpočet, vnitřní věci, bezpečnost, ochrana obyvatelstva a krizové plánování, územní plánování a rozvoj, výstavba, doprava
Ing. Kateřina Kalinová (ČSSD), místostarostka – majetek, životní prostředí a místní hospodářství, investiční výstavba
Ing. Rostislav Hakl (ČSSD), místostarosta – bydlení
Mgr. Miriam Kolářová (KDU-ČSL), místostarostka – školství, kultura a sport, sociální věci a zdravotnictví, informatika, rodinná politika
Ing. Pavel Boleslav (ČSSD)
Ing. Martin Cibula (SOL)
Mgr. Petr Hladík (KDU-ČSL)
PhDr. Karla Hofmannová (SOL)
Mgr. Tomáš Kohoutek, Ph.D. (SOL)
Ing. Jiří Sekora (SOL)
MUDr. Radmila Vondráková (ČSSD)

Členové Rady městské části Brno-sever od 18. 6. 2015 do 1. 9. 2016
Mgr. Martin Maleček (SOL), starosta – finance a rozpočet, vnitřní věci, bezpečnost, ochrana obyvatelstva a krizové plánování, územní plánování a rozvoj, výstavba
Ing. Kateřina Kalinová (ČSSD), místostarostka – majetek, životní prostředí a místní hospodářství, doprava
Ing. Rostislav Hakl (ČSSD), místostarosta – bydlení
Mgr. Petr Hladík (KDU-ČSL), místostarosta – investiční výstavba, školství, kultura a sport, sociální věci a zdravotnictví, informatika
Ing. Pavel Boleslav (ČSSD)
Ing. Martin Cibula (SOL)
PhDr. Karla Hofmannová (SOL)
Mgr. Tomáš Kohoutek, Ph.D. (SOL)
Ing. Jiří Sekora (SOL)
MUDr. Tomáš Tomáš, Ph.D. (KDU-ČSL)
MUDr. Radmila Vondráková (ČSSD)

Členové Rady městské části Brno-sever od 19. 3. 2015 do 18. 6. 2015
Bc. Barbora Maťáková (Nezařazená, v období působení v Radě městské části ANO 2011), starostka – finance a rozpočet, vnitřní věci, ochrana obyvatelstva a krizové plánování, informatika, životní prostředí, fondy a dotace
Ing. Kateřina Kalinová (ČSSD), místostarostka – koncepce výstavby, územní rozvoj a místní hospodářství
JUDr. Patricie Krejčí (Nezařazená, v období působení v Radě městské části ANO 2011), místostarostka – majetek a investice, školství, kultura a sport, sociální věci a zdravotnictví
Ing. arch. Zuzana Bímová ("A co Brno?" Společně pro Brno-sever) – územní plánování a výstavba
Ing. Rostislav Hakl (ČSSD) – bytové hospodářství
Martin Šrubař (TOP 09) – bezpečnost, doprava a inženýrské sítě
Jaroslav Dudek (Nezařazený, v období působení v Radě městské části ANO 2011)
Ing. Jakub Houška, Ph.D. (SZ)
Jiří Novotný (Nezařazený, v období působení v Radě městské části ANO 2011)
Jaroslava Pospíšilová (Nezařazená, v období působení v Radě městské části ANO 2011)
MUDr. Radmila Vondráková (ČSSD)

Volební období 2010–2014

Členové Rady městské části Brno-sever od 19. 12. 2013 do 19. 3. 2015
Ing. Rostislav Hakl (ČSSD), starosta – finance a rozpočet, vnitřní věci, bydlení, bezpečnost, ochrana obyvatelstva a krizové plánování
Ing. Kateřina Kalinová (ČSSD), místostarostka – majetek, územní plánování a rozvoj, výstavba, doprava a inženýrské sítě
Jiří Hos (ODS), místostarosta – informatika, školství, kultura a sport, investiční výstavba
MUDr. Radmila Vondráková (ČSSD), neuvolněná místostarostka – životní prostředí a místní hospodářství, sociální věci a zdravotnictví
Ing. Pavel Boleslav (ČSSD)
Bc. Mojmír Jaroš (ČSSD)
Bc. Václav Richter (ODS)
Ing. Jiří Sehnal (ODS)
Ing. Sabina Tomíšková (ODS)
Mgr. Zdeňka Tůmová (ČSSD)
Ing. Mgr. Ivo Vrzal, MBA (ODS)

Členové Rady městské části Brno-sever od 25. 10. 2011 do 19. 12. 2013
Ing. Sabina Tomíšková (ODS), starostka – finance a rozpočet, investiční výstavba, majetek, vnitřní věci, bezpečnost, ochrana obyvatelstva a krizové plánování
Ing. Rostislav Hakl (ČSSD), místostarosta – bydlení, informatika, územní plánování a rozvoj, výstavba, doprava a inženýrské sítě
Ing. Ivan Svoboda (ODS), místostarosta – školství, kultura a sport
MUDr. Radmila Vondráková (ČSSD), neuvolněná místostarostka – životní prostředí a místní hospodářství, sociální věci a zdravotnictví
Ing. Pavel Boleslav (ČSSD)
Jiří Hos (ODS)
Bc. Mojmír Jaroš (ČSSD)
Ing. Kateřina Kalinová (ČSSD)
Bc. Václav Richter (ODS)
Mgr. Zdeňka Tůmová (ČSSD)
Ing. Mgr. Ivo Vrzal, MBA (ODS)

Členové Rady městské části Brno-sever od 15. 11. 2010 do 25. 10. 2011
Ing. Sabina Tomíšková (ODS), starostka – finance a rozpočet, vnitřní věci, bezpečnost, ochrana obyvatelstva a krizové plánování
Ing. Ivan Svoboda (ODS), místostarosta – školství, kultura, sociální věci a zdravotnictví
Pavel Wisman (TOP 09), místostarosta – bydlení, majetek a informatika
Ing. arch. Zuzana Bímová (Společně pro Brno-sever), místostarostka – územní plánování a rozvoj, výstavba, doprava, inženýrské sítě, investiční výstavba, životní prostředí a místní hospodářství
Mgr. Petr Hladík (KDU-ČSL)
Jiří Hos (ODS)
Mgr. Jiří Mihola, Ph.D. (KDU-ČSL)
doc. PhDr. Jiří Němec, Ph.D. (Společně pro Brno-sever)
Ing. Dana Siblíková (TOP 09)
Martin Šrubař (TOP 09)
Ing. Mgr. Ivo Vrzal, MBA (ODS)

Volební období 2006–2010

Členové Rady městské části Brno-sever od 6. 11. 2006 do 15. 11. 2010
Ing. Leo Venclik (ODS), starosta – bezpečnost, informatika a investice
Radomír Vavrouch (ODS), místostarosta – finance a hospodaření, životní prostředí a místní hospodářství
Mgr. Zdeňka Tůmová (ČSSD), místostarostka – školství a kultura, sociální věci a zdravotnictví
Mgr. Bc. Karel Pospíšil (ČSSD), místostarosta – majetek a bydlení, územní rozvoj a výstavba, doprava a inženýrské sítě
Pavel Drozd (Šponer) (ČSSD)
Jiří Hos (ODS)
Ing. Kateřina Kalinová (ČSSD)
Ing. Pavel Lukl (ODS)
Mgr. Zdeněk Mokrý (ODS)
Ing. Josef Prokeš (ODS)
MUDr. Radmila Vondráková (ČSSD)

Volební období 2002–2006

Členové Rady městské části Brno-sever od 20. 1. 2005 do 6. 11. 2006
Ing. Leo Venclik (ODS), starosta – územní rozvoj a výstavba, doprava a inženýrské sítě, bezpečnost
Radomír Vavrouch (ODS), místostarosta – finance a hospodaření, životní prostředí a místní hospodářství
JUDr. Jan Musil (ČSSD), místostarosta – majetek a bydlení, vnitřní věci
Mgr. Zdeňka Tůmová (ČSSD), místostarostka – školství a kultura, sociální věci a zdravotnictví
Ing. Josef Dokoupil (ODS)
Ing. Pavel Lukl (ODS)
Ing. Jiří Mihola (KDU-ČSL)
Ing. Jindřich Pokorný (KDU-ČSL)
Ing. Josef Prokeš (ODS)
Ing. Ivan Svoboda (ODS)
MUDr. Radmila Vondráková (ČSSD)

Členové Rady městské části Brno-sever od 14. 11. 2002 do 20. 1. 2005
Ing. arch. Marta Hartlová (ODS) do 29. 11. 2004, starostka – územní rozvoj a výstavba, doprava a inženýrské sítě, bezpečnost
Ing. Leo Venclik (ODS), místostarosta – finance a hospodaření, životní prostředí a místní hospodářství
JUDr. Jan Musil (ČSSD), místostarosta – majetek a bydlení, vnitřní věci
Mgr. Zdeňka Tůmová (ČSSD), místostarostka – školství a kultura, sociální věci a zdravotnictví
Ing. Josef Dokoupil (ODS)
Ing. Pavel Lukl (ODS)
Ing. Jiří Mihola (KDU-ČSL)
Ing. Jindřich Pokorný (KDU-ČSL)
Ing. Josef Prokeš (ODS)
Radomír Vavrouch (ODS)
MUDr. Radmila Vondráková (ČSSD)

Volební období 1998–2002

Členové Rady městské části Brno-sever od 30. 11. 1998 do 14. 11. 2002
Ing. arch. Marta Hartlová (ODS), starostka
Dominik Šulc (ČSSD), 1. zástupce starostky
Ing. Milan Venclík (ODS), zástupce starostky, od 2. 1. 2002 neuvolněný
Ing. František Juren (ČSSD), zástupce starostky
Ing. Josef Dokoupil (ODS)
Karel Horák (ČSSD)
Ing. Pavel Jirák (US-DEU)
Ing. Pavel Lukl (ODS)
Mgr. Jan Musil (ČSSD)
Ing. Josef Prokeš (ODS)
Ing. Ivan Svoboda (ODS)

Volební období 1994–1998

Členové Rady městské části Brno-sever od 29. 2. 1996 do 30. 11. 1998
Ing. arch. Marta Hartlová (ODS), starostka – vnější vztahy k ZMB, územní rozvoj a výstavba, financování a hospodaření MČ, bezpečnost, kancelář úřadu a sport
Dominik Šulc (ČSSD), 1. zástupce starostky – majetek a bydlení, infrastruktura, doprava a inženýrské sítě, vnitřní věci a živnostenský úřad
Ivo Rohrbacher (ODA), zástupce starostky – školství, kultura, sociální věci a zdravotnictví, životní prostředí a místní hospodářství
Jaroslava Domská (DŽJ)
Mgr. Ludmila Hadlačová (KDU-ČSL)
Ing. arch. Miroslav Kolofík (ODA)
MUDr. Dalibor Lebloch (ODS)
Ing. Josef Prokeš (ODS)
Ing. Leopold Říčný (KDU-ČSL)
Ing. Ivan Svoboda (ODS)
Ing. Milan Venclík (KDS)

Členové Rady městské části Brno-sever od 1. 12. 1994 do 29. 2. 1996
Ing. arch. Marta Hartlová (ODS), starostka – vnější vztahy k ZMB, územní rozvoj a výstavba, financování a hospodaření MČ, bezpečnost, kancelář úřadu a sport
Dominik Šulc (ČSSD), 1. zástupce starostky – majetek a bydlení, infrastruktura, doprava a inženýrské sítě, vnitřní věci a živnostenský úřad
Ivo Rohrbacher (ODA), zástupce starostky – školství, kultura, sociální věci a zdravotnictví, životní prostředí a místní hospodářství
Jaroslava Domská (DŽJ)
Ing. arch. Miroslav Kolofík (ODA)
MUDr. Dalibor Lebloch (ODS)
Ing. Josef Prokeš (ODS)
Ing. Leopold Říčný (KDU-ČSL)
Ing. Jan Sochor (KDU-ČSL) do 21. 9. 1995
Ing. Ivan Svoboda (ODS)
Ing. Milan Venclík (KDS) 

Volební období 1990–1994

Členové Rady městské části Brno-sever od 26. 4. 1994 do 1. 12. 1994
Ing. Jan Sochor, starosta
Ing. arch. Marta Hartlová, 1. zástupce starosty
Ivo Rohrbacher, zástupce starosty
Jaroslava Domská
Ing. arch. Miroslav Kolofík
Růžena Omelková
MUDr. Ludmila Prchalová
Ing. Josef Prokeš
Ing. Leopold Říčný
Dominik Šulc
Ing. Milan Venclík

Členové Rady městské části Brno-sever od 20. 1. 1994 do 26. 4. 1994
Ing. Jan Sochor, starosta
Ing. arch. Marta Hartlová, 1. zástupce starosty
Ivo Rohrbacher, zástupce starosty
Ing. arch. Miroslav Kolofík
Růžena Omelková
MUDr. Ludmila Prchalová
Ing. Josef Prokeš
Ing. Leopold Říčný
Dominik Šulc
Ing. Milan Venclík

Členové Rady městské části Brno-sever od 26. 1. 1993 do 20. 1. 1994
Ing. Jan Sochor, starosta
Ing. arch. Marta Hartlová, 1. zástupce starosty
Ivo Rohrbacher, zástupce starosty
Ing. arch. Miroslav Kolofík
Ing. Jaroslav Lieskovan
Růžena Omelková
MUDr. Ludmila Prchalová
Ing. Josef Prokeš
Ing. František Rudinský do 12. 10. 1993
Ing. Leopold Říčný
Ing. Milan Venclík

Členové Rady městské části Brno-sever od 11. 2. 1992 do 26. 1. 1993
Ing. Jan Sochor, starosta
Ing. arch. Marta Hartlová, 1. zástupce starosty
Ivo Rohrbacher, zástupce starosty
PhDr. Karla Hofmannová
Ing. arch. Miroslav Kolofík
Ing. Jaroslav Lieskovan
Růžena Omelková
MUDr. Ludmila Prchalová
Ing. Josef Prokeš
Ing. Leopold Říčný
Ing. Milan Venclík

Členové Rady městské části Brno-sever od 5. 11. 1991 do 11. 2. 1992
Ing. Jan Sochor, starosta
Ing. arch. Marta Hartlová, 1. zástupce starosty
Ivo Rohrbacher, zástupce starosty
PhDr. Karla Hofmannová
Ing. arch. Miroslav Kolofík
Ing. Jaroslav Lieskovan
MUDr. Ludmila Prchalová
Ing. Josef Prokeš
Ing. Leopold Říčný
MUDr. Blanka Sovišová
Ing. Milan Venclík

Členové Rady městské části Brno-sever od 11. 12. 1990 do 5. 11. 1991
Ing. Jan Sochor, starosta
Ing. arch. Marta Hartlová, 1. zástupce starosty
Ivo Rohrbacher, zástupce starosty
PhDr. Karla Hofmannová
Ing. arch. Miroslav Kolofík
Ing. Jaroslav Lieskovan
MUDr. Ludmila Prchalová
Ing. Josef Prokeš
MUDr. Blanka Sovišová
Ing. Milan Venclík
Josef Zehnal do 29. 10. 1991