uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Výměna povrchu hřiště Blažkova

Pod Základní školou Blažkova 9 byl od září do listopadu 2020 vyměněn a rozšířen sportovní povrch. Stávající sportoviště z umělé trávy s výměrou cca 571 m2 bylo odstraněno a nahrazeno umělou trávou další generace. Vytvořeno tak bylo modré víceúčelové sportovní hřiště (24 x 12 m), zelený běžecký ovál (100 m) a běžecká rovinka (60 m) s doskočištěm v celkové výměře sportoviště 974 m2. Součástí prací bylo i lajnování běžecké dráhy a sportovního hřiště. Sportoviště bylo doplněno o nové basketbalové koše. Zbylé okolí školního dvora bylo srovnáno a předlážděno stávající zámkovou dlažbou.
Na první pohled se hlavně kvůli oplocení zdá, že je hřiště určené výhradně pro školu. Ta jej však využívá stejně jako veřejnost, přirozeně však spíše v dopoledních hodinách. Vchody v oplocení nejsou zamčené a hřiště neváhejte využívat i vy. Nejvíce se hodí na běžecké sporty a basketbal či skok do dálky, ale vyžití najdou i ti, co si přijdou prostě zakopat.

hr blazkova 1

hr blazkova 2

hr blazkova 3

hr blazkova 4