uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Podzemní kontejnery Halasovo náměstí a Svitavské nábřeží (Dukelská)

Od října do prosince 2020 proběhla instalace podzemních kontejnerů na tříděný odpad na Halasově náměstí za supermarketem Albert a na nároží Svitavského nábřeží a Dukelské třídy.

Podzemní kontejnery není zdaleka možné budovat všude, protože se v zemi nachází řada sítí. Zároveň cena trojice podzemních nádob včetně projektu a stavebních prací vychází na přibližně 1,1 milionu korun vč. DPH. Naštěstí město Brno přispívá půlmilionem. Podzemní kontejnery mají i nevýhodu. Vyžadují ukázněnost řidičů, kteří často nelegálně parkují v místech, odkud svozové auto potřebuje mít k nádobám přístup.
Oproti standardním nadzemním nádobám o objemu 1100 litrů, které se vyváží 3x týdně (sklo 1x za 14 dní), mají podzemní nádoby objem na plast a papír 5000 litrů a na sklo 3000 litrů. Papír se vyváží 2x týdně, plast 3x týdně a sklo 1x týdně. Typické místo s nadzemními kontejnery, které se nahrazují podzemními, mívá kontejnery na plast a papír po dvou. Dochází tak ke zvětšení svozové kapacity o 50 % v případě papíru, 100 % v případě skla a dokonce o 130 % v případě plastu.

kontejnery halasovo nam svitavske nabr 1

kontejnery halasovo nam svitavske nabr 2