uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018

uklidme ceskoI když někteří z nás už v posledních týdnech přestávali doufat, že jaro vůbec někdy přijde, na jeden ze znaků jara je v posledních letech větší spolehnutí než na počasí. Akce „Ukliďme Česko“ se v dubnu koná již tradičně a místo venkovní teploty nás může hřát vědomí, že se setkává rok od roku s větším zájmem. Přibývají dobrovolníci a roste také počet dílčích akcí, organizovaných aktivními občany, spolky, školami, firmami i obcí. Pro zájemce je zde stručný přehled.
Hlavní vlna úklidu se letos odehraje v sobotu 7. dubna. V 9 hodin začne již tradiční společný úklid lesa mezi Lesnou, Soběšicemi a Kociánkou, pořádaný pod záštitou starosty společně s MENDELU a ŠLP Masarykův les Křtiny. Sraz je na zastávce U rozvodny (ŠLP bude mít sraz u Mysliveckého stadionu na Kociánce). Obě skupiny se kolem 12. hodiny setkají u rybníčků v údolí Zaječího potoka, kde bude i chvíle pro společné posezení a občerstvení.
Na 9 hodin je ohlášen také začátek úklidu v lese okolo studánky u sv. Antoníčka, který pořádají Lesy města Brna, a.s. Sraz je na hrázi v ulici Trtílkova. Ve stejnou hodinu začíná také úklid na ulici Arbesova, sraz je na místním hřišti. Úklid nábřeží Svitavy v „brněnském Bronxu“ rovněž od 9 hodin pořádají Zelení Brno-sever. Ve stejnou hodinu začíná i úklid hřiště a strání pod ulici Loosova, pořádaný Radou občanských iniciativ k. ú. Lesná.
V 9:30 se na parkovišti u Billy sejdou zájemci o úklid, organizovaný spolkem Majdalenky.
V 10 hodin pak začíná úklid Čertovy rokle organizovaný spolkem Vincis a Lesním rodinným klubem, sraz je u Skautské základny Milana Genserka (Milénova 12). Ve stejnou hodinu se mohou sejít zájemci o úklid Lesné a Černých polí – začátek je u Alberta na Halasově náměstí, přes nám. SNP se účastníci přesunou až k vile Tugendhat a nakonec na kávičku.
Nebude se ale uklízet jen v sobotu 7. 4. Už ve čtvrtek 5. 4. od 13 hodin bude uklízet Provozně ekonomická fakulta MENDELU, sraz bude na rozcestí ulic Soběšická a Studená nad restaurací Na Vyhlídce. Studenti Provozně-ekonomické fakulty budou v rámci předmětu Společenská odpovědnost firem uklízet i o týden později 12. 4., a to prostor kolem garáží na ulici Třískalova. Sraz bude ve 13 hodin na zastávce Halasovo náměstí.
V pátek 6. 4. od 14 hodin pořádá IQ Roma servis úklid venkovního hřiště kolem nábřeží Svitavy, sraz je na Husovické 2.
V neděli 8. 4. od 9 do 15 svolává úklidovou akci v Soběšicích spolek Soběšice dětem, sraz bude na fotbalovém hřišti.
Následující sobotu 14. 4. proběhne od 9 hodin úklid Divišovy čtvrti a okolí – sraz „U Divošky“ (bývalá hospůdka Šanghaj)
Letos opět pořádají úklid i základní školy. V pondělí 23. 4. proběhne akce „Uklízí celá škola“, kterou pořádá ZŠ Blažkova. V týdnu od 9. 4. do 13. 4. pořádají akci "Ukliďme svět, ukliďme Česko, ukliďme si Lesnou" žáci a pedagogové ZŠ Milénova.
Podrobnější informace mohou zájemci získat na adrese www.uklidmecesko.cz/map/. Po přihlášení získají i kontakt na organizátory, i bez přihlášení ale bude každý ochotný pomocník vítán!