uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

Přijďte se svým nápadem pro lepší Brno. Dáme na vás - 8. únor 2018

I tento rok máte možnost zapojit se do spolurozhodování o části veřejných financí a navrhnout, co za ně ve městě vylepšit, změnit, opravit, zorganizovat či vybudovat. Na druhý ročník participativního rozpočtování bylo vyčleněno 30 milionů korun.

Jaké nápady podávat?
Může jít o zlepšení tramvajové zastávky, o nové dětské hřiště, o noční půlmaraton nebo o něco zcela unikátního, kam naše fantazie ani nesahá. Základní podmínkou je, že navrhované projekty musí být veřejně přínosné a nesmí sloužit ke komerční propagaci. Dodržet je potřeba také finanční limit 3 miliony korun na jeden projekt.

Přijďte tvořit projekty společně!
Během března a dubna proběhne v různých částech města série 10 úvodních setkání (workshopů). Na těchto setkáních se dozvíte nejen více o participativním rozpočtu, ale především o tom, jak podat projekt a na co si dát pozor, aby váš projekt prošel sítem posuzování proveditelnosti. Budete moci společně s ostatními diskutovat nad nejrůznějšími nápady pro vaše okolí a za pomoci koordinátorek se rovnou můžete pustit do společné přípravy projektů.

Srdečně vás zveme na toto veřejné setkání, které se ve vaší městské části Brno-sever uskuteční 19. března ve Společenském centru Brno-sever od 17:30 do 19:15 hodin. V rámci setkání je pro vás připraveno občerstvení a propagační předměty. Své projekty můžete podávat do 31. 5. 2018, a to v elektronické či papírové podobě. Veškeré potřebné informace naleznete na webových stránkách damenavas.brno.cz.

Dáme na vás je o vašich nápadech, nenechte je ležet v šuplíku!

Přehled veřejných setkání (workshopů) – Dáme na vás 2018/2019
5. 3. Brno-Medlánky, Společenské centrum Sýpka, Kytnerova 1
8. 3. Brno-Žebětín, ÚMČ – Jednací sál, Křivánkovo nám. 35
13. 3. Brno-střed, ÚMČ – Zastupitelský sál, Dominikánská 2
14. 3. Brno – Královo Pole, ÚMČ – Velká zasedací místnost, Palackého tř. 59
15. 3. Brno-Židenice, Dělnický dům, Jamborova 65
19. 3. Brno-sever, Společenské centrum Brno-sever, Okružní 21
22. 3. Brno-Tuřany, ÚMČ – Zasedací místnost, Tuřanské nám. 1
29. 3. Brno – Nový Lískovec, ZŠ Kamínky – jídelna, Kamínky 5
3. 4. Brno-Bystrc, Společenské centrum, Odbojářská 2
4. 4. Brno-Líšeň, ÚMČ – Sál radnice, Jírova 2

paro 18