uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Stavba trolejbusového vedení na Merhautově

V souvislosti se stavbou velkého městského okruhu Tomkovo náměstí budou v dohledné době trolejbusové linky 25 a 26 ukončeny na ulici Kohoutova, kde bude s použitím kruhového objezdu vybudována smyčka. Dopravní podnik města Brna aktuálně v úseku mezi budoucí konečnou a křižovatkou Provazníkova–Merhautova osazuje nové trakční stožáry. Práce by měly být dokončeny během března.
Výluka trolejbusů na mostě na Provazníkově za Tomkovým náměstím by měla začít v polovině března a trolejbusy budou zpočátku zajíždět do vozovny Husovice. Přibližně dvouletý provoz všech trolejbusů linek 25 a 26 v trase do Štefánikovy čtvrti na Kohoutovu by potom měl být zahájen zhruba v květnu, nejpozději však se začátkem prázdnin. Dopravu přes Tomkovo náměstí na Starou osadu a zpět budou zajišťovat autobusy.
Nové trakční stožáry na Merhautově jsou navrženy tak, aby jejich rozmístění počítalo s budoucím zatížením s ohledem na projekt prodloužení tramvajové trati linky č. 5 do smyčky Čertova rokle.

SITUAČNÍ MAPU STAVBY NALEZNETE ZDE.

kohoutova1

kohoutova2

kohoutova3