uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Mimořádná opatření z 26.01.2022

Vláda na svém jednání 26. ledna 2022 odsouhlasila mimo jiné částečné změny v protiepidemických opatřeních Ministerstva zdravotnictví. Od 15. února začne platit v České republice omezení platnosti certifikátů o dokončeném očkování u osob starších 18 let na maximálně 270 dnů. Stejné nařízení v rámci evropského digitálního certifikátu, které vydala Evropská komise, bude platit už od 1. února, ale vláda se rozhodla dát českým občanům ještě další dva týdny, aby se stihli naočkovat třetí dávkou, a platnost certifikátu si tak prodloužili. Od 31. ledna se změní pravidla pro testování zaměstnanců, osob samostatně výdělečně činných a členů firemních orgánů tak, že výjimku z testování budou mít všichni, kteří měli v posledních 30 dnech pozitivní RT-PCR test a skončili v izolaci. To samé bude platit i pro testování žáků, studentů a zaměstnanců ve školách, ale nově se do testování zapojí i studenti vyšších odborných škol. Ministerstvo také se souhlasem vlády zakázalo od 27. ledna do 13. února až na přesně specifikované výjimky návštěvy ve věznicích, ústavech pro výkon zabezpečovací detence a v zařízeních pro zajištění cizinců.

ZMĚNU NĚKTERÝCH MIMOŘÁDNÝCH OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ V SOUVISLOSTI SE ZMĚNOU DOBY PLATNOSTI OČKOVÁNÍ PROTI NEMOCI COVID-19, S ÚČINNOSTÍ OD 15. 2. 2022, NALEZNETE ZDE.

ZMĚNU MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ZE DNE 5. 1. 2022 K TESTOVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ A DALŠÍCH OSOB, S ÚČINNOSTÍ OD 31. 1. 2022, NALEZNETE ZDE.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – SCREENINGOVÉ TESTOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH, S ÚČINNOSTÍ OD 31. 1. 2022 – NALEZNETE ZDE.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – STANOVENÍ PODMÍNEK NÁVŠTĚV VE VAZEBNÍCH VĚZNICÍCH, VĚZNICÍCH, V ÚSTAVECH PRO VÝKON ZABEZPEČOVACÍ DETENCE A V ZAŘÍZENÍCH PRO ZAJIŠTĚNÍ CIZINCŮ, S ÚČINNOSTÍ OD 27. 1. DO 13. 2. 2022 – NALEZNETE ZDE.

Zdroj: www.vlada.cz