uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc

Family Point a Senior Point

seniorpoint

familypoint

 

 

 

 

 

Family Point a Senior Point na Okružní 21 jsou v provozu, zázemí tu najdou rodiny s dětmi i senioři

V přízemí Společenského centra městské části Brno-sever na Okružní 21 na Lesné bylo za účasti kompletního vedení radnice a především místostarostky pro rodinnou politiku Miriam Kolářové 6. června slavnostně otevřeno základní místo „Family Point místo pro rodinu“ a kontaktní místo „Senior Point“.
Účel Senior Pointu připomněl při otevření Lukáš Vaculík, vedoucí tohoto projektu z obecně prospěšné společnosti Společně, která je držitelem jeho ochranné známky. „Síť Senior Pointů si klade za cíl podpořit aktivní život seniorů, kteří zde získávají třeba informace z oblasti sociální a bytové problematiky, bezpečnosti, prevence nebo možností volnočasových aktivit,“ uvedl a popřál novému Senior Pointu na Okružní, aby se mu dařilo tento cíl naplňovat co nejlépe.
Family Point jako bezbariérové místo přátelské rodině, které umožňuje pečovat o malé děti a získávat informace pro podporu rodinného života zase představila koordinátorka tohoto projektu pro město Brno Monika Janečková. Ředitelka Centra pro rodinu a sociální péči jakožto držitele ochranné známky Family Point místo pro rodinu Marcela Ondrůjová doplnila, že kromě základních míst jsou i kontaktní místa Family Point, poskytující rozšířené služby. K přeměně v kontaktní místo směřuje Family Point na Okružní od začátku, protože kromě prostého zázemí pro rodiny s dětmi má i kontaktní pracovnici a budou se v něm pořádat také doplňkové akce, i když ze začátku v menší míře než na kontaktních místech.
Senior Point a Family Point se nacházejí ve speciálně zařízené místnosti v přízemí dřívější klubovny městské části známé také pod názvem Drutis, jejíž interiér byl nedávno zrekonstruován. Přeměna objektu na Společenské centrum městské části Brno-sever bude završena rekonstrukcí pláště včetně výměny oken, přístavby výtahu a úpravy veřejného prostoru před budovou.
Místostarostka Brna-severu Kateřina Kalinová při otevření přiblížila, že v brzké době městská část vypíše výběrové řízení na zhotovitele, a pokud nenastanou komplikace, mělo by se v září začít stavět. Starosta Martin Maleček doplnil, že rozdělení prací do dvou etap rekonstrukci objektu z osmdesátých let nezdrželo, ale naopak urychlilo. Jednorázová akce by totiž byla hůře financovatelná a těžko odhadnout, kdy by se na ni podařilo najít peníze. Takto bylo možné k rekonstrukci, která centrum více otevírá veřejnosti, přistoupit už loni a i s podporou města Brna se ji zřejmě podaří kompletně zrealizovat do konce letošního roku.
Po otevíracím ceremoniálu následoval den otevřených dveří, který kromě prohlídky nových pracovišť nabídl také zábavný program jak pro seniory, tak i pro děti. Pokud jste se ho nemohli zúčastnit, neváhejte a přijďte se na Okružní 21 třeba jen podívat. Čekají na vás milé pracovnice, k dispozici je tu mimo jiné kuchyňka a počítač s přístupem na internet. Otevřeno je každý všední den od 9 do 17, přičemž středeční dopoledne je vyhrazeno seniorům.
Veřejnost může na základě pronájmu využívat i další prostory společenského centra, tedy konferenční místnost v přízemí a sál doplněný zázemím v podobě kuchyňky a toalet, který se nachází v patře.

fspoint2

fspoint1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii ZDE. 

Program Family Pointu a Senior Pointu závisí na vás

Jak již mnozí víte, městská část Brno-sever 6. června po kompletní rekonstrukci interiérů slavnostně otevřela Společenské centrum na Lesné. Ačkoliv rekonstrukce vnějšího pláště a blízkého okolního prostředí proběhne až v následujících měsících, již nyní můžete pravidelně navštěvovat nový Family Point a Senior Point, který byl v této budově zřízen.
Point na Lesné je bezbariérovým zázemím určeným zejména dětem, jejich rodičům a seniorům. Toto přirozené útočiště slouží nejen k volnému nebo plánovanému setkávání, ale nabízí také poradenství a pomoc při řešení nejrůznějších otázek. Rodiče a prarodiče mohou využít hrací zázemí pro své potomky, přebalovací pult, kojenecký kout, posezení, počítač s přístupem na internet, drobné občerstvení a samozřejmě sociální zázemí. Nedílnou součástí je i různorodá programová skladba zahrnující nejrůznější přednášky, dílny, workshopy, cvičení a jiné volnočasové aktivity. Místní referentky se na vás těší každý všední den od 9 do 17 hodin a jsou plně připraveny naslouchat vašim přáním, námětům a požadavkům. Program a bližší informace o Family Pointu a Senior Pointu naleznete na www.ksomega.cz.
Aby point na Lesné fungoval v souladu s vašimi představami a potřebami, prosíme všechny zájemce o vyplnění ankety na stránkách www.ksomega.cz či přímo v našem Family a Senior Pointu na Okružní 21 na Lesné.

Family Point a Senior Point Okružní 21 v únoru

Každé pondělní dopoledne se koná Spolek tvůrčích rodičů s dětmi, babičky a dědečky s vnoučaty i bez nich. Dítě – (pra)rodič si vyzkouší dramatické etudy i výtvarnou práci s různými tradičními i méně obvyklými materiály (od papíru k peří, od peří k loutce, od loutky k pohybu).

V úterý dopoledne se v zasedací místnosti koná pravidelný kurz konverzace v AJ pro mírně pokročilé (A2).

Čtvrteční dopoledne je věnováno setkávání dětí, jejich rodičů a seniorů z Brna-sever. Součástí programu je cvičení pro dospělé a hudební program pro děti. Vstupné je dobrovolné.

Vánoce jsou za námi a Velikonoce daleko, ale na perníčky není nikdy brzy ani pozdě ;) Přijďte v úterý 6. února k nám do Pointu a naučte se zdobit perníčky od odbornice Lenky Umláškové.

Co všechno nám odkázali naši předci? Co je transgenerační přenos traumat? O tom pohovoří paní magistra Eva Pávková. Program se koná ve středu 7. února místo zpívání pro radost.

V úterý 13. února odpoledne se koná beseda s dětskou lékařkou Lenkou Sedláčkovou z polikliniky na Lesné na téma, které v současnosti řeší mnoho rodičů: očkování.

V pondělí 19. února dopoledne přijde paní magistra Pávková představit mediátorské služby. Mediátor jako prostředník při řešení konfliktů je vhodnou alternativou soudního řešení.

Brněnský umělec Rudi Lorenz zve v úterý 20. února všechny zájemce a zájemkyně na besedu Hovory o umění. „Žijeme v době různorodých výtvarných iniciativ. Besedy o tvorbě, rozhovory o inspiraci a motivaci pomohou k sebepoznávání a chápání tendencí v tvorbě současné.“

V úterý 20. února se po Hovorech o umění přeneseme do příběhu paní magistry Březinové: „Na začátku srpna jsem se rozhodla vykročit ze své komfortní zóny a vrhnout se do závodu, jehož cílem je objet Evropu bez jídla a bez peněz.“ Jde to zvládnout? Přijďte se zeptat!

Právní poradna pro seniory se v únoru koná 5. a 19. 2. od 15:00 do 17:00. Do poradny je nutné se objednávat (797 726 225 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Sledujte naši facebookovou stránku Family a Senior Point Brno Lesná: www.facebook.com/FSPlesna

fspoint unor 18