uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc

Family Point a Senior Point

seniorpoint

familypoint

 

 

 

 

 

Family Point a Senior Point na Okružní 21 jsou v provozu, zázemí tu najdou rodiny s dětmi i senioři

V přízemí Společenského centra městské části Brno-sever na Okružní 21 na Lesné bylo za účasti kompletního vedení radnice a především místostarostky pro rodinnou politiku Miriam Kolářové 6. června slavnostně otevřeno základní místo „Family Point místo pro rodinu“ a kontaktní místo „Senior Point“.
Účel Senior Pointu připomněl při otevření Lukáš Vaculík, vedoucí tohoto projektu z obecně prospěšné společnosti Společně, která je držitelem jeho ochranné známky. „Síť Senior Pointů si klade za cíl podpořit aktivní život seniorů, kteří zde získávají třeba informace z oblasti sociální a bytové problematiky, bezpečnosti, prevence nebo možností volnočasových aktivit,“ uvedl a popřál novému Senior Pointu na Okružní, aby se mu dařilo tento cíl naplňovat co nejlépe.
Family Point jako bezbariérové místo přátelské rodině, které umožňuje pečovat o malé děti a získávat informace pro podporu rodinného života zase představila koordinátorka tohoto projektu pro město Brno Monika Janečková. Ředitelka Centra pro rodinu a sociální péči jakožto držitele ochranné známky Family Point místo pro rodinu Marcela Ondrůjová doplnila, že kromě základních míst jsou i kontaktní místa Family Point, poskytující rozšířené služby. K přeměně v kontaktní místo směřuje Family Point na Okružní od začátku, protože kromě prostého zázemí pro rodiny s dětmi má i kontaktní pracovnici a budou se v něm pořádat také doplňkové akce, i když ze začátku v menší míře než na kontaktních místech.
Senior Point a Family Point se nacházejí ve speciálně zařízené místnosti v přízemí dřívější klubovny městské části známé také pod názvem Drutis, jejíž interiér byl nedávno zrekonstruován. Přeměna objektu na Společenské centrum městské části Brno-sever bude završena rekonstrukcí pláště včetně výměny oken, přístavby výtahu a úpravy veřejného prostoru před budovou.
Místostarostka Brna-severu Kateřina Kalinová při otevření přiblížila, že v brzké době městská část vypíše výběrové řízení na zhotovitele, a pokud nenastanou komplikace, mělo by se v září začít stavět. Starosta Martin Maleček doplnil, že rozdělení prací do dvou etap rekonstrukci objektu z osmdesátých let nezdrželo, ale naopak urychlilo. Jednorázová akce by totiž byla hůře financovatelná a těžko odhadnout, kdy by se na ni podařilo najít peníze. Takto bylo možné k rekonstrukci, která centrum více otevírá veřejnosti, přistoupit už loni a i s podporou města Brna se ji zřejmě podaří kompletně zrealizovat do konce letošního roku.
Po otevíracím ceremoniálu následoval den otevřených dveří, který kromě prohlídky nových pracovišť nabídl také zábavný program jak pro seniory, tak i pro děti. Pokud jste se ho nemohli zúčastnit, neváhejte a přijďte se na Okružní 21 třeba jen podívat. Čekají na vás milé pracovnice, k dispozici je tu mimo jiné kuchyňka a počítač s přístupem na internet. Otevřeno je každý všední den od 9 do 17, přičemž středeční dopoledne je vyhrazeno seniorům.
Veřejnost může na základě pronájmu využívat i další prostory společenského centra, tedy konferenční místnost v přízemí a sál doplněný zázemím v podobě kuchyňky a toalet, který se nachází v patře.

fspoint2

fspoint1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii ZDE. 

Program Family Pointu a Senior Pointu závisí na vás

Jak již mnozí víte, městská část Brno-sever 6. června po kompletní rekonstrukci interiérů slavnostně otevřela Společenské centrum na Lesné. Ačkoliv rekonstrukce vnějšího pláště a blízkého okolního prostředí proběhne až v následujících měsících, již nyní můžete pravidelně navštěvovat nový Family Point a Senior Point, který byl v této budově zřízen.
Point na Lesné je bezbariérovým zázemím určeným zejména dětem, jejich rodičům a seniorům. Toto přirozené útočiště slouží nejen k volnému nebo plánovanému setkávání, ale nabízí také poradenství a pomoc při řešení nejrůznějších otázek. Rodiče a prarodiče mohou využít hrací zázemí pro své potomky, přebalovací pult, kojenecký kout, posezení, počítač s přístupem na internet, drobné občerstvení a samozřejmě sociální zázemí. Nedílnou součástí je i různorodá programová skladba zahrnující nejrůznější přednášky, dílny, workshopy, cvičení a jiné volnočasové aktivity. Místní referentky se na vás těší každý všední den od 9 do 17 hodin a jsou plně připraveny naslouchat vašim přáním, námětům a požadavkům. Program a bližší informace o Family Pointu a Senior Pointu naleznete na www.ksomega.cz.
Aby point na Lesné fungoval v souladu s vašimi představami a potřebami, prosíme všechny zájemce o vyplnění ankety na stránkách www.ksomega.cz či přímo v našem Family a Senior Pointu na Okružní 21 na Lesné.

Family Point a Senior Point Okružní 21 v říjnu

Bezplatná právní poradna pro seniory
V pondělí 2. října bude pro seniory otevřena bezplatná právní poradna. Právník bude k dispozici ve Family a Senior Pointu od 15 do 17 hodin. Svoje dotazy prosím předem sdělujte referentkám Family a Senior Pointu na e-mail (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo telefonicky (797 726 225). Poradenství se poskytuje v oblastech jako je např. bydlení, pomoc při vyřizování pozůstalosti, dávky atp. Neváhejte se zeptat na cokoliv.
Nový knižní koutek na Lesné
Městská část Brno-sever pro vás na Okružní 21 otevírá malou veřejnou knihovnu, kde si můžete přijít v poklidu přečíst vlastní či u nás zapůjčenou knihu. Knižní koutek spravuje Kulturní středisko Omega prostřednictvím Family a Senior Pointu Lesná, knižní fond dodává Knihovna Jiřího Mahena v Brně, pobočka Lesná. Veřejnou knihovnu najdete ve vstupní hale Společenského centra, kde na vás čekají rozmanité knižní tituly. Ty si můžete odnést domů nebo přečíst na místě, usazeni v pohodlném křesle se stolkem. Do veřejné knihovny můžete také donést některou vaši knížku, o niž se chcete podělit s ostatními.
Zastavte se na čaj nebo kávu a dobré čtení ve všední dny od 9 do 17 hodin na Okružní 21, kde vás přivítají naše dvě milé referentky.
Nový rodičovský klub Brno-sever
V pondělí 2. října v 10 hodin se ve Family Pointu uskuteční první informační schůzka Rodičovského klubu Brno-sever, který je určený všem rodičům s malými dětmi z celého okolí. Staňte se i Vy členy Rodičovského klubu Brno-sever. Chtěli bychom vám spolu s našimi lektorkami nabídnout různé ať už odpočinkové nebo vzdělávací workshopy či semináře včetně doprovodného programu pro vaše děti tak, abyste v poklidu mohli vykonávat vám určenou aktivitu. Do konce roku se můžete bezplatně těšit například na pravidelné cvičení jógy (pondělí od 14:00 do 15:00) a na tvořivou dílnu (čtvrtek od 10:00 do 11:00) s Kateřinou Matějíkovou. Jednou za čtrnáct dní v pátek dopoledne povede arteterapii Marie Kounková. Dále k nám v pondělí 16. října zavítá Nela Pleskotová s úvodní přednáškou na téma podnikání , v pátek 10. listopadu od 9 do 12 hodin se zase uskuteční seminář první pomoci pro rodiče (nejen) malých dětí, který zajišťuje Aleš Vosáhlo z RZP (www.rzpcz.cz/r-80-o-nas).
O dalším programu a aktivitách vás budeme pravidelně informovat. Pro více informací nebo přihlášku nás prosím kontaktujte (797 726 225, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo se u nás na Okružní 21 zastavte ve všední dny od 9 do 17 hodin.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

Jarmila Kučerová, KS Omega

 

fspoint program rijen