uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc

Family Point a Senior Point

seniorpoint

familypoint

 

 

 

 

 

Family Point a Senior Point na Okružní 21 jsou v provozu, zázemí tu najdou rodiny s dětmi i senioři

V přízemí Společenského centra městské části Brno-sever na Okružní 21 na Lesné bylo za účasti kompletního vedení radnice a především místostarostky pro rodinnou politiku Miriam Kolářové 6. června slavnostně otevřeno základní místo „Family Point místo pro rodinu“ a kontaktní místo „Senior Point“.
Účel Senior Pointu připomněl při otevření Lukáš Vaculík, vedoucí tohoto projektu z obecně prospěšné společnosti Společně, která je držitelem jeho ochranné známky. „Síť Senior Pointů si klade za cíl podpořit aktivní život seniorů, kteří zde získávají třeba informace z oblasti sociální a bytové problematiky, bezpečnosti, prevence nebo možností volnočasových aktivit,“ uvedl a popřál novému Senior Pointu na Okružní, aby se mu dařilo tento cíl naplňovat co nejlépe.
Family Point jako bezbariérové místo přátelské rodině, které umožňuje pečovat o malé děti a získávat informace pro podporu rodinného života zase představila koordinátorka tohoto projektu pro město Brno Monika Janečková. Ředitelka Centra pro rodinu a sociální péči jakožto držitele ochranné známky Family Point místo pro rodinu Marcela Ondrůjová doplnila, že kromě základních míst jsou i kontaktní místa Family Point, poskytující rozšířené služby. K přeměně v kontaktní místo směřuje Family Point na Okružní od začátku, protože kromě prostého zázemí pro rodiny s dětmi má i kontaktní pracovnici a budou se v něm pořádat také doplňkové akce, i když ze začátku v menší míře než na kontaktních místech.
Senior Point a Family Point se nacházejí ve speciálně zařízené místnosti v přízemí dřívější klubovny městské části známé také pod názvem Drutis, jejíž interiér byl nedávno zrekonstruován. Přeměna objektu na Společenské centrum městské části Brno-sever bude završena rekonstrukcí pláště včetně výměny oken, přístavby výtahu a úpravy veřejného prostoru před budovou.
Místostarostka Brna-severu Kateřina Kalinová při otevření přiblížila, že v brzké době městská část vypíše výběrové řízení na zhotovitele, a pokud nenastanou komplikace, mělo by se v září začít stavět. Starosta Martin Maleček doplnil, že rozdělení prací do dvou etap rekonstrukci objektu z osmdesátých let nezdrželo, ale naopak urychlilo. Jednorázová akce by totiž byla hůře financovatelná a těžko odhadnout, kdy by se na ni podařilo najít peníze. Takto bylo možné k rekonstrukci, která centrum více otevírá veřejnosti, přistoupit už loni a i s podporou města Brna se ji zřejmě podaří kompletně zrealizovat do konce letošního roku.
Po otevíracím ceremoniálu následoval den otevřených dveří, který kromě prohlídky nových pracovišť nabídl také zábavný program jak pro seniory, tak i pro děti. Pokud jste se ho nemohli zúčastnit, neváhejte a přijďte se na Okružní 21 třeba jen podívat. Čekají na vás milé pracovnice, k dispozici je tu mimo jiné kuchyňka a počítač s přístupem na internet. Otevřeno je každý všední den od 9 do 17, přičemž středeční dopoledne je vyhrazeno seniorům.
Veřejnost může na základě pronájmu využívat i další prostory společenského centra, tedy konferenční místnost v přízemí a sál doplněný zázemím v podobě kuchyňky a toalet, který se nachází v patře.

fspoint2

fspoint1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii ZDE. 

Program Family Pointu a Senior Pointu závisí na vás

Jak již mnozí víte, městská část Brno-sever 6. června po kompletní rekonstrukci interiérů slavnostně otevřela Společenské centrum na Lesné. Ačkoliv rekonstrukce vnějšího pláště a blízkého okolního prostředí proběhne až v následujících měsících, již nyní můžete pravidelně navštěvovat nový Family Point a Senior Point, který byl v této budově zřízen.
Point na Lesné je bezbariérovým zázemím určeným zejména dětem, jejich rodičům a seniorům. Toto přirozené útočiště slouží nejen k volnému nebo plánovanému setkávání, ale nabízí také poradenství a pomoc při řešení nejrůznějších otázek. Rodiče a prarodiče mohou využít hrací zázemí pro své potomky, přebalovací pult, kojenecký kout, posezení, počítač s přístupem na internet, drobné občerstvení a samozřejmě sociální zázemí. Nedílnou součástí je i různorodá programová skladba zahrnující nejrůznější přednášky, dílny, workshopy, cvičení a jiné volnočasové aktivity. Místní referentky se na vás těší každý všední den od 9 do 17 hodin a jsou plně připraveny naslouchat vašim přáním, námětům a požadavkům. Program a bližší informace o Family Pointu a Senior Pointu naleznete na www.ksomega.cz.
Aby point na Lesné fungoval v souladu s vašimi představami a potřebami, prosíme všechny zájemce o vyplnění ankety na stránkách www.ksomega.cz či přímo v našem Family a Senior Pointu na Okružní 21 na Lesné.

Family Point a Senior Point Okružní 21 v prosinci

Milé návštěvnice, milí návštěvníci,

naposledy v tomto roce vás srdečně zveme k nám do Senior a Family Pointu, kde můžete strávit příjemné chvíle se svými dětmi, známými nebo s námi referentkami. Kromě pravidelného středečního programu pro seniory nabízíme i v prosinci rozmanitý program pro všechny.

Prosinec otevře paní Urbánková ze Sdružení aktivní babičky a dědečci. V pondělí 4. prosince v 10:00 náspřijde naladit do vánoční nálady prostřednictvím smíchocviků. To, že smích léčí, víme všichni, ale jak na to?

Hned další den, v úterý 5. prosince, se rovněž od 10:00 koná seminář Základy podnikání, který volně navazuje na říjnovou přednášku. Paní Nela Pleskotová vás provede vším, co je potřeba k otevření živnosti, či jak vyplnit daňové přiznání.

V pátek 8. prosince otevíráme malou vánoční dílnu. Dopoledne, od 9:00 vás zveme na výrobu vánočních svíček a svícínků, odpoledne, od 13:30 vás paní Ilona Vaculová naučí, jak připravit to nejlepší vánoční těsto a nepečené cukroví.

V pondělí 11. prosince od 17:00 nabízíme prostor pro setkání (nastávajících) rodičů a jejich rodičů. Co je to kontaktní rodičovství? Není lepší nechat dítě vyřvat, aby si posílilo plíce? Proč je důležité kojit? Nezkřiví se malému záda z toho nošení v šátku? Paní Michaela Topinková, která povede toto setkání, již v Pointu přednášela o šátkování a o kojení. Jako dula a laktační poradkyně poskytuje i odborné poradenství.

Následující den, v úterý 12. prosince se  od 16:30 uskuteční přednáška s názvem „Rekreační pití, nebo závislost?“. Na první pohled nevánoční téma ale souvisí s oslavami všeho druhu a zvláště u novoročních oslav je více než aktuální. Zajímavě o tom pohovoří pracovníci z doléčovacího centra Lotos v Brně.

Ve čtvrtek 14. prosince se u nás od 9:30 ve spolupráci s Lesním rodinným klubem v Čertově rokli již podruhé koná výměna hraček. Přineste hračky, se kterými si už vaše děti nehrají, a přesně tolik si jich budete moci odnést. Zbylé hračky věnujeme OSPODu Brno-sever.

Prosincový program uzavře pan Stanislav Kolofík. V pondělí 18. prosince v 10:00 se s námi podělí o tipy, jak změnit životní styl. Informace z přednášky můžou sloužit jako základ vašeho novoročního předsevzetí.

Právní poradna pro seniory zdarma se v prosinci koná 11. prosince od 15:00. Do poradny je nutné se předem objednávat na čísle 797 726 225 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Informace o sociálních dávkách podává JUDr. Vejvalková na telefonním čísle 542 210 549. 

Sledujte naši facebookovou stránku Family a Senior Point Brno Lesná: www.facebook.com/FSPlesna

Přejeme vám klidný advent, radostné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí v novém roce!

fspoint program prosinec